top of page

út 31. 1.

|

virtuální učebna

Cirkulární akademie

Místo

31. 1. 2023 19:00

virtuální učebna

O akci

CIRA Advisory spouští Cirkulární akademii pro firmy. Malým, středním i velkým firmám přinese praktické vzdělání v oblastech úspor, materiálů, nákupů nebo přípravy na ESG reporting ve firmách.

Účastníci aktivit Cirkulární akademie se do hloubky obeznámí s tématy cirkulární ekonomiky, jakými jsou materiálové toky, odpadové hospodářství, digitalizace, odpovědné nakupování nebo komunikace, a dále s tím, jak tato témata zasadit do reálného prostředí firmy. Absolventi získají hlubší vhled do problematiky, poznatky budou moct uplatnit ve své praxi a pomohou svým firmám získat značnou konkurenční výhodu. Školit budou uznávaní lektoři z Česka a zahraničí. Hned v úvodním kurzu se představí Adam Havel z MateriÓ, který účastníky provede tím, co jsou materiály a jak na chytrý ekodesign. V návazném kurzu o vodě bude školit Karel Plotěný, jednatel společnosti Asio, a přední český expert na modrozelenou infrastrukturu a membránové technologie na čištění vod. Kurz povede spolu s Jakubem Medem, vodohospodářem a odborníkem na hledání úspor ve firmách díky vodním auditům. Jak na odpady ve firmě ukáže Patrik Luxemburk, jehož firma Stabilplastik zpracuje na 4 miliony kilogramů odpadu ročně a dalším firmám pomáhá redukovat odpad v logistice. Z recyklovaného plastu totiž vyrábí odolné plastové palety s chytrým systémem na sledování zásilek a optimalizaci operací.

Tématem cirkulárního stavebnictví a udržitelné architektury provede účastníky architekt udržitelných staveb Karel Goláň, zakladatel studia crea_tura. Jak na provoz kanceláří, budov a podniků zas proškolí zakladatelka slovenského Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, Petra Cséfalvayová, jejíž organizace stojí například za projektem zelené kanceláře Prezidentského paláce na Slovensku.  Záštitu Akademií udělilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí. Partnery jsou Velvyslanectví Nizozemského království, Komerční banka, GasNet, E.ON, IPSOS, Asociace malých a středních podniků a projekt Fakta o klimatu. Více informací získáte na webu Cirkulární akademie.

Sdílet

bottom of page