top of page

Cirkulární akademie aneb kde najít úspory


CIRA Advisory ve spolupráci s AMSP ČR spouští Cirkulární akademii pro firmy. Malým, středním i velkým firmám přinese praktické vzdělání v oblastech úspor, materiálů, nákupů nebo přípravy na ESG reporting ve firmách.

Účastníci aktivit Cirkulární akademie se do hloubky obeznámí s tématy cirkulární ekonomiky, jakými jsou materiálové toky, odpadové hospodářství, digitalizace, odpovědné nakupování nebo komunikace, a dále s tím, jak tato témata zasadit do reálného prostředí firmy. Absolventi získají hlubší vhled do problematiky, poznatky budou moct uplatnit ve své praxi a pomohou svým firmám získat značnou konkurenční výhodu.

Školit budou uznávaní lektoři z Česka a zahraničí.

Hned v úvodním kurzu se představí Adam Havel z MateriÓ, který účastníky provede tím, co jsou materiály a jak na chytrý ekodesign. V návazném kurzu o vodě bude školit Karel Plotěný, jednatel společnosti Asio, a přední český expert na modrozelenou infrastrukturu a membránové technologie na čištění vod. Kurz povede spolu s Jakubem Medem, vodohospodářem a odborníkem na hledání úspor ve firmách díky vodním auditům. Jak na odpady ve firmě ukáže Patrik Luxemburk, jehož firma Stabilplastik zpracuje na 4 miliony kilogramů odpadu ročně a dalším firmám pomáhá redukovat odpad v logistice. Z recyklovaného plastu totiž vyrábí odolné plastové palety s chytrým systémem na sledování zásilek a optimalizaci operací.


Tématem cirkulárního stavebnictví a udržitelné architektury provede účastníky architekt udržitelných staveb Karel Goláň, zakladatel studia crea_tura. Jak na provoz kanceláří, budov a podniků zas proškolí zakladatelka slovenského Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, Petra Cséfalvayová, jejíž organizace stojí například za projektem zelené kanceláře Prezidentského paláce na Slovensku. Záštitu Akademií udělilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí. Partnery jsou Velvyslanectví Nizozemského království, Komerční banka, GasNet, E.ON, IPSOS, Asociace malých a středních podniků a projekt Fakta o klimatu. Více informací získáte na webu Cirkulární akademie.


Termíny kurzů:

Slavnostní spuštění Cirkulární akademie – osobní setkání (10. 1. 2023, 15 – 17 hod. v Kampusu Hybernská)

  • 1. BLOK (26. – 27. 1.2023, 8:30 – 11:00) Úvod do cirkulární ekonomiky & Materiály, suroviny, design (online)Lektoři: Albert Schandl (CIRAA), Adam Havel (MateriÓ), Barbora Kotoun (IKEA), Lubomír Krupa (Paletky) Vodní hospodářství a biodiverzita (online)Lektoři: Dagmar Milerová Prášková (CIRAA), Jakub Med (H2Ospodař!), Karel Plotěný (ASIO), Klára Hálová (Mattoni)

  • 2. BLOK (online 23. – 24. 2.2023, 8:30 – 11:00) Energetika a cirkulární ekonomika (online)Lektoři: Laura Mitrolisová (CIRAA), Martin Sedlák (Svaz moderní energetiky), Jaroslav Nutil (Mondi Štětí) Odpadové hospodářství (online)Lektoři: Albert Schandl (CIRAA), Patrik Luxemburk (Stabilplastik)

  • 3. BLOK (30. – 31. 3.2023, 8:30 – 11:00) Prezenční WS na téma greenwashinguLektoři: Ivana Hekerle (CIRAA), Petra Koudelková (FSV UK), Komerční banka Cirkulární provoz, budovy, kanceláře, stavby (online)Lektoři: Laura Mitrolisová (CIRAA), Petra Csefalvayová (INCIEN SK), Karel Goláň (crea-tura)

  • 4. BLOK (27. – 28. 4.2023, 8:30 – 11:00) Cirkulární nákupy a tendry (online)Lektoři: Dagmar Milerová Prášková (CIRAA), Komerční banka Digitalizace a technologie (online)

  • 5. BLOK (25. – 26. 5.2023, 8:30 – 11:00)WS: Interní komunikace Ukončení kurzu (online)

  • Osobní setkání v Kampusu Hybernská při příležitosti oslavy Mezinárodního dne životního prostředí (5. 6.2023)

Vyhrazujeme si právo na změnu programu.


Co absolvent získá:

Absolventi kurzu dostanou jedinečnou šanci seznámit se do hloubky s fungováním cirkulární ekonomiky na teoretické i praktické úrovni. Budou mít možnost diskutovat s top experty ve svém oboru, také budou mít příležitost pro networking, poznají podobně smýšlející osoby, navážou zajímavou spolupráci a proniknou do prostředí cirkulárního světa. Certifikát o absolvování kurzu dostanou účastníci na základě práce s doporučenou literaturou a vypracované úvahy/eseje ve stanoveném rozsahu 2–5 normostran. Účastníci kurzu se dále v případě zájmu budou moct zapojit i do exkurzí, které budou v rámci Cirkulární akademie realizovány během celého roku.Cena kurzu je 12 000 Kč + DPH. PRO ČLENY AMSP ČR SLEVA 2 000 Kč + DPH tedy 10 000 Kč + DPH. (PROKÁZÁNÍ SE KÓDEM OPRAVŇUJE K VYUŽITÍ ZVÝHODNĚNÉ CENY)
18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page