top of page

Cirkulární ekonomika jako cesta k úsporám

Věděli jste, že 7 z 10 firem, které zavedly udržitelnost do produktového designu, dokázalo zvýšit své tržby?

A že díky lepšímu sledování materiálových toků, spotřeby vody nebo využití recyklovaných surovin, může firma ušetřit stovky tisíc ročně? Zní to skvěle, ale jak na to ve vaší firmě či organizaci?

Pro všechny, kdo se tématu udržitelnosti a cirkulární ekonomiky věnují, jsme ve spolupráci s CIRRA připravili další vzdělávací část zaměřenou na chytré úspory.

Spouštíme Cirkulární akademii – komplexní vzdělávací program, který přinese účastníkům podrobný vhled do tématu cirkulární ekonomiky i témat s ní souvisejících – od ESG, přes digitalizaci a úspory až po Life cycle analýzu a uhlíkovou stopu. Hlavním cílem je naučit účastníky, jak tato témata zasadit do reálného prostředí jejich organizace. První kurz startuje již 26. ledna 2023. Registrace jsou otevřené a přihlásit se můžete tady.

Na koho se můžete v kurzu těšit?

Víte, že chytrý design může až z 80% snížit dopad produktu na životní prostředí? Může se tak stát díky modularitě nebo využití těch správných materiálů. Tím, co jsou materiály, které Vám přecházají pod rukama a jak na chytrý ekodesign, Vás provede hned v úvodním kurzu akademie Adam Havel z MateriÓ. Pokračovat budeme kurzem o vodě, na kterém se můžete těšit na Karla Plotěného, jednatele společnosti Asio, a předního českého experta na modrozelenou infrastrukturu, optimální uspořádání venkovských lokalit z hlediska odpadních vod a membránové technologie na čištění vod. Kurz povede spolu s Jakubem Medem, vodohospodářem a odborníkem na hledání úspor ve firmách díky vodním auditům. Jak na odpady ve firmě ukáže Patrik Luxemburk, jehož firma Stabilplastik zpracuje na 4 miliony kilogramů odpadu ročně a dalším firmám pomáhá redukovat odpad v logistice. Z recyklovaného plastu totiž vyrábí odolné plastové palety s chytrým systémem na sledování zásilek a optimalizaci operací. Tématem cirkulárního stavebnictví a udržitelné architektury Vás provede architekt udržitelných staveb Karel Goláň, zakladatel studia crea_tura. Jak na provoz kanceláří, budov a podniků zas proškolí zakladatelka slovenského Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, Petra Cséfalvayová, jejíž organizace stojí například za projektem zelené kanceláře Prezidentského paláce na Slovensku.

Cirkulární akademie 2023 v číslech

30+ lektorů se zkušenosti z praxe 6 prezenčních workshopů 5 bloků online výuky 3 celodenní školení letní školy 3 exkurze v průběhu roku


Jste členem AMSP ČR? Pak můžete čerpat slevu ve výši 2000 Kč, cena pro členy AMSP ČR za 10.000 Kč při prokázání se slevovým kódem.

Program je ve spolupráci s CIRA Advisory s.r.o.


13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page