top of page

CzechInvest podporuje startupy v Technologické inkubaci!

V nadcházejícím podzimu budou mít inovativní startupy výbornou příležitost přihlásit se do dalšího kola projektu "Technologické inkubace".

CzechInvest zde nabídne svou podporu startupům, kteří se pohybují v oblastech s největším potenciálem pro rozvoj. Třetí výzva projektu bude zvlášť zaměřena na startupy, které působí v oblastech biotechnologií, pokročilých materiálů, zdravotnictví a bezpečnostních řešení. Je třeba zdůraznit, že tyto startupy mají již nyní možnost přihlásit se do tzv. "preinkubace".

Petr Očko, vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací pověřený řízením agentury CzechInvest, zdůrazňuje význam inovací jako hnací síly ekonomiky. Inovace přinášejí nová pracovní místa, zvyšují konkurenceschopnost firem a přispívají k ekonomickému růstu. Česká republika má v oblasti inovací obrovský potenciál, a projekt Technologická inkubace je zaměřený na jeho využití a reaguje na vysokou poptávku po nových technologiích v rámci podzimní výzvy. Tím pádem se projekt nově otevírá dalším klíčovým a progresivním sektorům, které jsou klíčové pro ekonomický rozvoj a konkurenceschopnost Česka.

Kromě čtyř oblastí, do kterých se mohli žadatelé doposud hlásit, se rozšíří nabídka o Advanced Tech & Materials Hub, který bude podporovat startupy v oblasti pokročilých materiálů, výrobních technologií, mikro a nanoelektrotechniky, fotoniky, kvantových technologií a technologií spojených s výzkumem v oblasti jaderné a částicové fyziky. Dále bude k dispozici Tech4Life Hub, který se bude věnovat startupům zaměřeným na zachování a ochranu života a zlepšení jeho kvality. Sem patří oblasti zdravotnictví, biotechnologií a také bezpečnostních řešení. Posledním, ale rozhodně nejméně důležitým, bude Space Hub, který se zaměří na kosmické aktivity a zejména kosmický průmysl. Inkubace v této oblasti bude pokračovat podle metodiky ESA, ale propojení s Technologickou inkubací umožní větší integraci tohoto sektoru s startupovou komunitou v dalších odvětvích a zvýší celkovou podporu. Startupy, které se věnují kosmickým technologiím, budou nadále inkubovány prostřednictvím ESA BIC Czech Republic a jeho výzev.

Tereza Kubicová, náměstkyně pro technologický rozvoj ve společnosti CzechInvest, dodává, že třetí výzvu Technologické inkubace plánují na podzim tohoto roku. Aktuálně probíhá vyhodnocení předchozí výzvy, do které se přihlásilo impozantních 196 startupů. Výběr probíhá na základě soutěžního principu, a úspěšné jsou pouze ty inovativní startupy s kvalitním business plánem. Je zřejmé, že úroveň přihlášených startupů je velmi vysoká a mnoho z nich má ohromný potenciál pro podnikání. Díky rozšíření podpory do dalších oblastí Technologická inkubace poskytne podporu téměř všem odvětvím, ve kterých technologické startupy působí. Celkově řečeno, Technologická inkubace představuje největší projekt podpory startupů v Česku. Jeho cílem není jen poskytnout finanční podporu podnikatelům, ale také posílit celý ekosystém startupů propojením s regionální inovační infrastrukturou, stávajícími firmami a akademickými institucemi ve všech podporovaných odvětvích.


Kompletní informaci najdete na webu:Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest
24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page