top of page

Jak neRUPnout v životě?

Chytrá řešení a úspory se nemusí týkat pouze materiálu, financí a nebo času. Jak si zachovat zdravý přístup a nadhled. A jak zahrnout do svého života duševní hygienu, která je v současnosti více než důležitá. Máme za sebou období hojnosti a relativního dostatku. Jak se tedy vyrovnat s vyšším náporem stresu v důsledku změn, které nese sebou dnešní doba?

Tentokrát je toto téma jak pro vedoucí pracovníky, tak i všechny ostatní majitelé, manažery, živnostníky a také zaměstnance. S velkým množstvím změn, se kterými je potřeba se vyrovnat v krátkém čase, to už dá zabrat.

Syndrom vyhoření není dobré podceňovat, protože nás může vyřadit na dlouho dobu z běžného života. V lehčím průběhu na měsíc, a také to mohou být měsíce. Podceňování syndromu může vést k depresím a to už opravdu je nemoc.


Jak poznáme blížící se pohromu?

Vnímáte, že se nemůžete dodechnout, jako byste stále něco "dobíhali" a nevíte, co zpracovat nejdřív, věnujete se všemu a nic za vámi není vidět? Stojí vás jakákoli činnost velké množství energie?

Pohovory se zaměstnanci, kontrola práce, plánování, finance, motivace, pochvaly, rozhodování malých i velkých věcí porady, schůzky, vizionářství atd. S tím vším se v průběhu pracovního života můžeme setkat a když je toho mnoho, tak je toho příliš. Pak stačí drobnost a člověk bouchne. Okolí je zaskočené a překvapené neadekvátní reakcí a nemá pochopení pro to, co se děje.


Nádech a výdech, pomáhá to

Můžeme se alespoň na krátkou dobu zastavit se a zkusit to rozdýchat. Opravdu, nejedná se o žádné hodiny, dny nebo týdny dovolené.

Ano, soustředěné dýchání je důležité proto, aby se mysl začala soustředit pouze "na tady a teď" a přestala řešit vykonstruované scénáře, co kdyby. Zní to úsměvně a jednoduše. Například jóga učí správnému dechu a působí velmi antistresově. Meditace a krátká relaxace před spaním může pomoci na chvíli cíleně a intenzivně odpočinout. Na youtube takových relaxačních videí, tematické hudby a mluveného slova je opravdu hodně. Výběr podléhá vlastním sympatiím k hlasovému projevu nebo hudebnímu podtextu. Na délce také nezáleží. Může se stát, že usnete, rozhodně to není špatně, alfa vlny pracují i ve spánku a postupně restartuje podvědomí.


Vyhoření má vliv na všechny vztahy

Podrážděnost, neochota mluvit, bráníte se využívat nové možnosti a přijímat nové výzvy? Je vám to vlastně jedno, jaký bude výsledek a berete to jako řadu úkolů, které musíte....

I přesto, že jindy jste skvělými společníky a zdoláváte jeden úkol za druhým s lehkostí a nadhledem?

Nedostatek odpočinku, spánku a přemíra nekomfortních situací, to může mít až fatální následky. Každý jedinec má svojí vlastní míru, jakou může jeho tělo a mysl zvládnout.

Nestandardní projevy a vnímání se promítají do pracovního i soukromého života a odpočinek v nedohlednu. Dochází k dalším vypjatým situacím a tím se dostáváme do nekonečné spirály.


21 dní

Vnímáte únavu takovou, že se vám ráno velmi těžce vstává z postele a jediné, proč se vybičujete vstát, je pocit zodpovědnosti? POZOR, toto jsou varovné signály! Jakákoli změna v mozku trvá 21 dní. Po tuto dobu se probíhá obnova mozkových buněk. Vytvořit si rituál věnovaný samy sobě a po dobu 21 dní jej stále opakujte.

Co se stane pak?


Dejte vědět ;)


Projevy výše uvedené jsou ty, o kterých se moc nemluví, proto je vhodné využít odborné pomoci a nepodceňovat svoje vnímání.


Zajímá vás téma, jak předcházet vyhoření? Jak se věnovat vztahům? Jak řešit prevenci?

Připravujeme webináře a semináře věnované tématu.


62 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page