top of page

O projektu

alias RUP 2023

Přesmyčkou slova udržitelnost a udržení vyšel název projektu. 

Zaměření projektu odráží realitu podnikatelského prostředí MSP v roce 2023.

neRUPněte v podnikání

Projekt Rok udržení podnikání 2023 patří mezi projekty Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Hlavní nedotační projekt Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Přes 20 let zkušeností v podnikatelském prostředí a státní sféře. Dlouho jsme hledali průsečík zájmů MSP s ohledem na současnou ekonomickou situaci.

Vnímáme, že rok 2023 je pro segment MSP a OSVČ velmi těžké období. Proto chceme podporovat, inspirovat a předávat zkušenosti od velkých podniků a prvoligových hráčů v oboru. Úsilí MSP již dnes není tolik o šikovnosti, ale i o okolních podmínkách.

Zaměření projektu odráží realitu podnikatelského prostředí MSP v roce 2023.V tradičních oborech MSP řeší nejpalčivější problémy jako jsou úspory, chytrá řešení, digitalizace a s ní spojenou kybernetickou bezpečnost.

Dalšími tématy jsou ESG, udržitelné investování a cirkulární ekonomika. Projekt chce přispět k udržení podnikání MSP napříč obory ve složitém období vysokých cen energií, pohonných hmot, vysoké inflace, tlaku na mzdy, narušení dodavatelsko-odběratelských řetězců, prudkých výkyvů cen materiálů a dopadů války na Ukrajině včetně ztrát některých trhů. Sdílení praktických rad a zkušeností z praxe je hlavní náplní projektu.

V letošním projektu RUP 2023 představíme možnosti k řešení úspor energií, představíme nové trendy, digitalizaci, elektromobilitu, chytrá řešení z oblasti inovací a související nutnou osvětu v oblasti ochrany duševního vlastnictví, včetně témat zpracování odpadů, recyklace, využívání druhotných surovin, tedy obecně zásad cirkulární ekonomiky. Projekt rovněž aktivně přispěje k osvětě tématu ESG mezi MSP, tedy formy investování, při které se kromě finančního zisku hledí také na udržitelnost a sociální dopad investice.​

 

Těšíme se na vás a jsme tu pro vás!​​

 

Tým Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky 

aktivity.png

Chcete mít vliv na obsah projektu a předat svoje zkušenosti v podnikání dál? 

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

KALENDÁŘ

 • Desatero pro správné řízení firmy v dnešní době aneb co byste měli vědět, pro efektivní řízení firmy v době krize
  04. 4. 15:00 – 18:00
  Praha 8, Sokolovská 115, 180 00 Praha 8-Invalidovna, Česko
  Jak řídit firmu v době krize? Co dělat, když bublající problém začíná nabývat rozměrů a hrozí výbuch? Lze tomu předcházet a jak poznat první varovné signály?
 • Jak dosáhnout v podnikání úspor díky internetu věcí (1)
  12. 4. 9:30 – 11:30
  Vodafone Experience Hub, náměstí Junkových 2808/2, 155 00 Praha 5, Česko
  Během semináře specialisté pro internet věcí z Vodafonu účastníky seznámí s technologií internetu věcí, jejím fungování a řešeními, díky kterým je v podnikání možné dosáhnout časových a peněžních úspor.
 • Jen kvalitní účetní může firmě pomoci přežít v turbulentní době
  13. 4. 14:00 – 17:00
  Praha 8, Sokolovská 100/94, 186 00 Praha 8-Karlín, Česko
  Každá ekonomicky náročná doba vyžaduje včasná, rychlá a kvalitní rozhodnutí na straně vedení firmy. Bohužel více než většina všech účetnictví v segmentu SME je buď neprůhledná a nesrozumitelná nebo jsou špatně nastavena a vedena, případně jsou orientována pouze na sestavení finálních výkazů.
 • Udržitelnost jako byznysová příležitost
  18. 4. 14:00 – 15:30
  webinář
  Pojem ESG jako zkratka pro udržitelnost začíná rezonovat již i mezi majiteli středních firem. Jde o nový výmysl Evropské unie? Pojďme se společně vydat po důvodech vzniku zkratky ESG a na příkladech z českého prostředí se na udržitelnost podívat jako na obchodní příležitost.

Generální partneři

SKFS_Logo_sRGB_2radky_CLAIM_NO_BKGD_v03 2.png
logo_Google_FullColor_3x_360x119px.png
logo_kb_transparentné.png

Partneři

vodafone-logo-vector.png
Deloitte-logo.png

Podporovatelé

logo-barevne-pozitiv (2).png
stažený soubor.png
CzechInvest_logo_claim_CMYK-01_all-page-001.jpg
Businessinfo.cz logo RGB.png
TRADE NEWS_trademark_PNG_RGB.png
EB-logo-trasparentni.png

Mediální partneři

bottom of page