top of page

841 návštěvníků vyprodalo konferenci Happiness@Work Live!

Ve čtvrtek 19. října se uskutečnil již 9. ročník konference Happiness@Work Live! ve vyprodaném pražském Kongresovém centru. Letos poprvé v novém konceptu festivalu štěstí ve spojení s talk show konferencí Culture Rocks. Hlavní téma se zaměřilo na otázku, jak spojit štěstí a leadership, aby z něj benefitovali jak zaměstnanci, tak firma. Inspiraci a praktické tipy, jak na to, přinesla řada zahraničních i tuzemských řečnic a řečníků. Konferenci navštívilo 841 účastníků. O den později, 20. října, následoval workshop v coworkingovém centru Opero. 


Stručná rekapitulace


9. ročník


2 říjnové dny


17hodin nabitého programu


16speakerů z 6 zemí


841 návštěvníků


16členů core týmu + 23 dobrovolníků v Den D


12měsíců intenzivních příprav


40 partnerů


29 vystavovatelů na Happy EXPOVe čtyřech tematických blocích se řečníci věnovali základním pilířům, které přímo souvisí se štěstím a leadershipem. Jde o zaměření na výsledky a jejich smysl, budování hlubokých vztahů, růstové myšlení a udržitelné zdraví.

Celá konference se i letos nesla ve znamení udržitelnosti. Promítl se do lokálního cateringu, výběru dodavatelů čajů, čokolády, smoothies i triček organizátorů. Visačky byly z rostoucího papíru, který si návštěvníci můžou doma zasadit a mít tak dlouhotrvající památku na akci.

Udržitelnost pro nás není prázdné slovo. Snad u každé věci s hrozbou negativního dopadu se zastavíme a diskutujeme, jak ji udělat jinak/líp. Proto nemáme žádné letáčky ani tištěné programy, nekupujeme řezané květiny, naše žlutá trička jsou z GOTS bavlny, řešíme s dodavateli, co přesně můžeme udělat s plastovými lahvičkami (vymývají se a používají znova)... A milion dalších mikrodetailů. Mnohé z nich věci dost komplikují nebo zdražují. A taky víme, že toho ještě kopu musíme poladit. Ale věříme, že to má smysl,” hodnotí směřování akce Michal Šrajer, spoluzakladatel Happiness@Work.


Co znamená „Leading from the Heart”?

Co bychom vypíchli z Happiness@Work stage? Hned na začátku Michal Šrajer dojal k slzám sebe i nemalou část publika a předal poselství konference o štěstí a leadershipu  není slabostí, ale naopak obrovskou odvahou leadera ukázat své autentické emoce.

Bývalá lyžařka Šárka Strachová pak apelovala na to, že nejdůležitější je nikdy nezamrznout a neustále hledat své limity. Na tuto myšlenku navázal další řečník, zakladatel Železné koule Michal „Radar“ Vrátný, který připomněl, že nezesílíme tím, když budeme zkoušet zvedat nemožné. Musíme začít zlehka, váhu přidávat po malých krocích a hlavně nikdy nepřestávat. A to platí nejen pro budování našeho fyzického zdraví, ale také pro vedení týmů a firem.

Jenže aby lídři mohli vést ke štěstí, musí začít nejprve u sebe a najít to své vnitřní štěstí. Jak řekla psychoterapeutka Nastasha Swerdloff, štěstí je o umění ztratit se v momentu. A každý ho máme uvnitř sebe.

Jak pozitivně inspirovat své kolegy a podřízené? Podle autora bestselleru Marka C. Crowleyho to není o slovech, ale o činech. Pokud lidem ukážeme, že je máme rádi, že v ně věříme a jsme vděční za jejich práci, budou tomu i věřit.

Nataliya Bauhuber, ředitelka Volkswagen Financial Services, pak poukázala na to, že vést pomocí strachu není tou správnou cestou. Když se totiž lidé bojí, utíkají. Naopak je potřeba nahradit strach respektem. Jos de Blok, zakladatel a CEO Buurtzorg, vysvětlil, že mít úspěšnou organizaci lze i bez komplikované mocenské struktury.

Jak může vypadat vedení v teorii a jaká je někdy krutá realita, představili v zajímavém konverzačním formátu psycholožka Olga Vlachynská se svým manželem a zakladatelem Lidí z Baru Janem Vlachynským. 

Matematik a psycholog Radvan Bahbouh zase poukázal na to, že štěstí je hluboce spojeno s naším systematickým růstem, který tvoří 18,5 % celku. Je proto velmi těžké být šťastní, když jsme dlouhodobě přetížení a nemáme čas ani energii na osobní rozvoj.

Ty nejlepší zážitky z konference, jak se je podařilo zachytit přítomnými objektivy, najdete v Happiness@Work stage složce a také Culture Rocks stage, která byla plná rozhovorů s mnoha lídry z firem, které to s firemní kulturou myslí vážně. O tom, jaké ovoce to u nich v dlouhodobém horizontu nese, pohovořil například Michal Ptáček (CzechCrunch), Dita Přikrylová (Czechitas) nebo Petr Hajduček (Footshop).


Od EXPA až po workshop

Podle nadšených ohlasů účastníků na sociálních sítích je vidět, že i letos byla na konferenci unikátní atmosféra plná inspirace, úsměvů i nových známostí.

A není divu. Konference toho nabídla opravdu spoustu. Ti, kteří ji navštěvují pravidelně, vědí, že nejde o klasické sezení a poslouchání přednášek s pauzou na kávu. V předsálí bylo přichystáno speciální Happy EXPO s řadou vystavovatelů, jejichž produkty i služby odpovídají zaměření konference. Lidé se tak v průběhu dne zastavovali u stánků společností Akademie Libchavy, Berry’s Juice, Fabis, Feel Good Company, Fpohybu, Hedepy, HR Brainstorming, JOBka, BE-DNA, M.arter, Modern Midlife Mentors, Pinya HR, PLUSCO, Porozumění mysli z.s., PrPom, Red Button EDU, REWARD UP, Seduo.cz, Sonnentor, Soulmio, Speybl, Talent’em, TCC online, TIERRA VERDE, Verdikto, WinWinJob, Wolt for Work a XR Leaders.

Pořadatelé mysleli i na rodiče s dětmi, a tak nechyběl ani dětský koutek Sto skupin, který se v průběhu dne zaplnil hrajícími si dětmi různých věkových kategorií. O pár metrů dál se velké oblibě těšila chill-out zóna s místem pro práci a knihovničkou, nebo vždy plné improvizační hřiště pod taktovkou Školy improvizace.

Happy Market nabízel nejen konferenční merch –⁠ omezený počet žlutých Happiness@Work trik, která si lidé mohli vlastnoručně potisknout jedním z předchystaných vzorů, či žluté ponožky, ale také inspirativní knihy, terapeutický diář, Smysluplné rozhovory a další dárky s přesahem.

Po skončení hlavní části konference si soutěživci ještě mohli otestovat své znalosti v tematickém pub kvízu a poté se připojit k večernímu programu Culture Rocks stage s následnou after - party. 

A další den si nadšení účastníci zvnitřnili čerstvě nabyté zkušenosti na praktickém workshopu Leading with Happiness, který vedl dánský expert Alexander Kjerulf.


HAPPY partneři

Velký dík patří partnerům, bez jejichž podpory by akce vůbec nemohla vzniknout. Děkujeme všem skvělým značkám, se kterými můžeme sdílet hodnoty a vizi, že štěstí rozhodně může patřit i do práce.


Happiest partner: Česká spořitelna


Happier partner: Ferring - Léčiva


Happy partneři: Etnetera group, Kongresové centrum Praha, Coaching Prosperity, Opero, Videolektor, JetBrains


Produktoví partneři: GreenCat, Profil, Škola improvizace, Sonnentor, Frumos, solidpixels, Steiner & Kovarik, Jan Melvil Publishing, Wild & Coco


Mediální partneři: Impact Hub, StartupJobs News, Czechitas, suHR, HR forum, Holky z Marketingu, EDU Effective, B2B Network News, BYZMAG, GOODCALL, Rok udržení podnikání 2023, Sto skupin, RED Button EDU, Krotitelé kanclů, Recruitment Academy, Datacruit, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, CzechCrunch, Firemní vzdělávání, Profi HR, humanbrand

7 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page